Zdravé jídlo na cesty: AnaPur

V minulém článku jsem rozebíral, jak se zdravě a kvalitně stravovat mimo domov. Když při putování po rozmanitých částech zeměkoule není prostor na vaření a restaurace jsou nepřiměřeně drahé, nakoupím si jídlo před cestou a zabalím do batohu. Mám relativně vysoké nároky – pokrm by měl být jednoduchý, nutričně vyvážený a zdravý. Také nechci, aby zabíral většinu místa v batohu nebo byl příliš těžký. Existuje vůbec takové jídlo? Ano, jmenuje se AnaPur.

Minimalistické superjídlo v prášku

O AnaPuru jsem se dozvěděl od kamaráda. Rozplýval se nad tím, že je to dokonale vyvážené jídlo ve formě koktejlu. K práškovým pokrmům jsem byl nejdřív skeptický – člověk přece jí nejen pusou, ale i očima. Na cestách se však na první místo dostává účelnost a jednoduchost. Bylo by hezké si na vrcholu třítisícovky naservírovat na talíř pětichodové menu, co vypadá jako z michelinské restaurace. Nicméně trochu nepraktické, nemyslíte? Proto jsem se rozhodl AnaPur otestovat.

První věc, která mě zaujala, je složení. Je čistě z přírodních surovin. Nemám rád jídla, která jsou nadopovaná éčky nebo syntetickými vitamíny. I když nemám po ruce vařič, obchod nebo dobrou restauraci, chci jíst zdravě a kvalitně. Mám rád svůj žaludek a odmítám ho trápit průmyslově upravenými potravinami s vysokým obsahem cukrů, tuků, soli a aditiv. V tomto směru je AnaPur rozumnou volbou, protože nic takového neobsahuje. Je bez GMO, přidaných konzervantů a umělých dochucovadel. I příprava je maximálně jednoduchá a nezabere víc jak minutu. Stačí ho nasypat do šejkru, doplnit vodu a protřepat.

Koktejl, co nezabírá místo v batohu

Jako minimalista si vystačím i bez šejkru, který je součástí balení. Na promíchání používám libovolnou láhev nebo nádobu. Jedna porce AnaPuru váží 100 gramů, obsahuje 400 kcal a zasytí minimálně na 2 hodiny. Pokud budu pít 5 koktejlů denně, jak doporučuje výrobce, dostanu se na půl kila. To je příjemná hmotnost vzhledem k faktu, že jde o jídlo pro jednoho člověka na celý den. Doma bych se tímto způsobem dlouhodobě stravovat nechtěl, na treku v přírodě však nemám problém „frčet“ na AnaPuru i několik dní. Zažil jsem situace, kdy mi tahle energeticky vydatná sušená směs zachránila krk. Přesněji řečeno žaludek. Nechtěl přestat škemrat, dokud do něj něco nedostanu.

Chuť AnaPuru je jemně oříšková a někomu může chvíli trvat, než si na ni zvykne. A dá se s ním i experimentovat. Já zkoušel přidat čerstvě rozmixovaný rybíz ze zahrádky a výsledek byl přímo božský. Zázraky dokáže i obyčejná smetana nebo mléko. A jak je to s cenou? Jedna porce vyjde na 44 až 55 Kč podle toho, jak velké balení si objednáte. Za fastfood člověk často utratí mnohem víc, takže poměr kvality a ceny je u AnaPuru víc než dobrý. Osobně dávám zelenou koktejlu, který tělu dodá potřebné živiny, vitamíny a minerály, před nezdravým jídlem z pochybných zdrojů. Nemyslíte, že si to vaše tělo zaslouží? To moje rozhodně ano.

Chcete si zjednodušit život? Přijďte na kurz nebo přednášku.
Má pro vás článek hodnotu? Zvažte podporu tohoto blogu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *